Altis Luxury
Blog

Rahat ve Lüks Dekorasyon Aynı Anda Nasıl Oluşturulur?

Evlerimizde rahat lüks bir görünüme sahip olmak hepimizin hayalidir. O nedenle evlerimizin dekorasyonunu oldukça önem verir, her ayrıntıyı iyice düşünerek planlarız. Dekorasyon eve gelen insanların bizim hakkımızdaki düşüncelerini etkileyebildiği için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Bu nedenle evimizi kendi tarzımıza uygun olarak dizayn ederiz. Evlerimizin daha güzel görünmesi için hem lüks bir dekorasyona hem de daha rahat yaşamamız için rahat bir dekorasyona sahip olmak isteriz. Peki, hem lüks hem rahat dekorasyon aynı anda nasıl oluşturulur, lüks dekorasyon nedir ve nasıl yapılır tüm bunların cevabı yazımızda olacaktır.

lüks dekorasyon

Lüks Dekorasyon Nedir?

Lüks dekorasyon, ev ve iş yeri gibi yaşam alanlarının olabildiğince şık ve pahalı mobilyalar ile döşenmesi anlamına gelir. Bu mobilyalar sadece pahalı olmakla kalmayıp, pahalı olduklarını belli eden detaylara sahip olmalılardır. Lüks dekorasyon ipuçları incelenecek olursa, ilk göze çarpan ayrıntı lüks dekorasyon renginin sarı olmasıdır. Özellikle altın sarısı detaylar, mobilyalara daha zengin bir hava katacaktır. Bu nedenle sahip olunan mobilyalarda altın sarısı metal ve varak kullanımı lüks dekorasyon için olmazsa olmaz detaylardır.

Lüks dekorasyonun imzası durumunda olan varaklar, altın ve gümüş gibi renklerden yapılan abartılı süslemelerdir. Bu süslemeler ortama daha ağır ve zengin bir hava katmanın en önemli araçlarındandır. Varaklar bu anlamda lüks dekorasyonda oldukça fazla kullanılmaktadır.

lüks dekorasyon

Rahat Dekorasyon Hangi Özelliklere Sahiptir?

Ev ve iş yerlerimizin kısaca yaşam alanlarımızın olabildiğince zevkimize ve tarzımıza uygun olarak döşenmiş olmasını isteriz. Burada en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biri vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz bu alanların olabildiğince ihtiyaçlarımıza uygun ve rahat döşenmiş olmasıdır. Buna karşın aynı zamanda sadece rahatlık değil lüksün de ön plana çıkmasını isteriz. Bu anlamda rahat ve lüks dekorasyon oldukça bir araya gelmesi zor gibi görünmektedir. Bu şekilde görünmesine karşın düşünüldüğü kadar zor olmayan bu dekorasyon türü pek de alışıldık bir görüntü değildir. Genelde sadece lüks ya da sadece rahat bir yaşam alanı kişilerin tercihi olmakta. Buna karşın bazen hem lüks hem rahat bir görünüm sahibi olmak da isteyen kişiler mevcuttur.

Rahat ve Lüks Dekorasyon Nasıl Bir Araya Getirilir?

Rahat ve lüks dekorasyon bir araya gelmesi oldukça zor bir dekorasyon türü olarak karşımıza çıksa da bazı dekorasyon ipuçları sayesinde kolaylaşmaktadır. Örneğin varaklı bir koltuk tercih ederken koltuğun varaklar ile sabitlenmiş lüks görünümü daha rahat bir yapı ile dengelenebilir. Koltuğun üst kısımları metal işlemeli ve varaklı görünürken oturma kısımlarında rahatlık ön plana çıkabilir. Böylece hem lüks hem rahat bir oturma grubuna sahip olunabilir. Bu anlamda zor gibi görünen bir dekorasyon türü başarılı ile hayata geçirilmiş olabilir. Aynı şekilde perde ve halı seçimleri de yapılırken altın ya da gümüş detaylı ama spor kumaşlar tercih edilebilir. Böylece hem lüks bir görünüm hem de rahat bir kullanım sağlanmış olacaktır.

Dekorasyon Sırları

Dekorasyon oluşturulurken her şeyden önce kendi zevkimizi önemsememiz gerekmektedir. Bunun sebebi yaşam alanımızın bize özel oluşu ve bizim yaşam standartlarımıza göre olması gerektiğidir. Bu anlamda ilk önce önemsememiz gereken detay rahatımız olmalıdır. Aynı şekilde dışarıdan gelen kişilerin bizim hakkımızdaki düşüncelerini de az çok önemseriz. Onların da bizim hakkımızda olumlu şeyler düşünmesi için lüks bir dekorasyon oluşturmak isteriz. Burada ortaya çıkan soru hangi şıkkın daha önemli olduğu ya da ağır bastığıdır. Buna karşın aynı anda hem rahat ve lüks dekorasyon sahibi olmak en çok istediğimiz seçenektir.

Bu amaç sağlanırken yapılması gereken şey spor eşyaları metal ve altın ya da gümüş ayrıntılar ile birlikte tercih etmektir. Burada en önemli nokta dekorasyonu oluştururken belirli bir dengeyi gözetmektir. Örneğin özellikle salon dekorasyonu oluştururken altın detaylı biblo, şamdan ve vazo gibi detaylar kullanırken aynı zamanda ortama ferahlık katacak bitki kullanımları hem rahat hem de lüks bir görünümü yan yana getirecek ve ikisini de mümkün kılacaktır.

Rahat ve Lüks Mobilyalar

Rahatı ve lüksü bir araya getiren eşya ve mobilya örneklerine bakıldığında ilk göze çarpanlardan biri duvar süslemeleri olmaktadır. Duvarlarda büyük ve varaklı ayna kullanımları lüks dekorasyon için olmazsa olmazlardandır. Bunu yaparken aynı anda anılarınızın yer aldığı sade ve şık fotoğraf çerçeveleri ile duvarları süslemek belli bir dengeyi yakalamanıza yardımcı olur.

Dengenin gözetilmesi aynı anda iki zıt dekorasyon türünün bir araya gelmesi için olmazsa olmazdır. Aynı şekilde halılardan ve perdelerden birinin altın ya da gümüş detaylı birinin ise sade bir renkte olması dengeyi besleyen başka bir unsurdur. Özellikle yatak odası gibi en rahat olmanız gereken ortamlarda yatak başlığı varaklı ve lüks tamamlayıcılar tercih edilmeli ancak yatak kesinlikle sizin rahatınıza uygun olarak seçilmelidir.

Tüm bu tavsiye ve dekorasyon sırları uygulandığında hayalinizdeki lüks ama aynı zamanda rahat dekorasyon türüne ulaşmış olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey lüks ve rahat dekorasyon için bir uyumlu olan parçaları araştırmak ve okuduğunuz tavsiyeleri göz önünde bulundurmaktır. Bu sayede amacınıza ulaşmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir