Altis Luxury
Blog

Lüks Salon Dekorasyonu İle Harikalar Yaratacağınız 5 Öneri 

Yaşam alanı olan evimizde, şüphesiz en fazla zaman geçirdiğimiz alan salondur ve lüks salon dekorasyonu ile mükemmel bir atmosfer oluşturabiliriz.

Estetik görünüme sahip bir salon yaratmak için işte öneriler; 

  1. Dekoratif bir avize modeli ile salon takımları uyumlu olmalıdır.  
  1. Duvarlarda dekoratif görünümlü duvar kağıtları, ayna, saat ya da tablolar ile salon takımlarını bütünleyebilirsiniz. 
  1. Perdeleri, odanın büyüklüğüne göre tercih etmelisiniz. Yoksa aşırı büyük ya da küçük olan perdeler, hoş olmayan bir görünümün ortaya çıkmasına nende olur.  
  1. Kıymetli olan tüm eşyalarınızı kullanarak farklı ortamlar yapabilirsiniz. 
  1. Salonunuzdaki renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Uyumlu olmayan renkler, göz yorabilir ve karışık durabilir. 

Bu tür lüks salon dekorasyonu fikirleri ile evinizin salonunu harika bir yere dönüştürebilirsiniz. 

lüks salon dekorasyonu

Salonda Açık Renk Kullanımı 

Hepimiz sıcak ve samimi bir salon ortamı isteriz ve lüks salon dekorasyonu ile vakit geçirdiğimiz bu ortamı güzelleştirebilirsiniz. Sık sık rastladığımız sorunlardan biri şüphesiz ki küçük ve eşya sığdıramadığımız odalardır.  

Kullandığımız bu odaları olduğundan daha büyük göstermek için açık tonlar kullanabilirsiniz. Açık renk kullanımı salonunuzu daha geniş ve büyük gösterecektir. Fakat bu salonunuzda hep açık renk kullanacaksanız bir tık koyu renk kullanmanızda yararlı olacaktır.  

Sıklıkla karşımıza çıkan renkler; pembe, krem, bej, pudra ve pastel tonlardır. Bu renkler hem estetik açıdan hem de geniş görünmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Salonlarda, yalnızca sade ve açık renkler de kullanılabiliyor ama sadece bu renkler kullanılmamalıdır. Odanıza kendi zevk ve tutkularınızı da yansıtmalısınız. Odanıza lüks salon dekorasyonu ile muhteşem bir görüntü verebilirsiniz. 

lüks salon dekorasyonu

Geniş Salon Dekorasyonu 

Büyük bir salona sahipseniz, lüks salon dekorasyonu ile odanızı mükemmel bir görüntüye ulaştırabilirsiniz. Salonu geniş olan insanlar, dekorasyon konusunda kesinlikle biraz daha şanslıdır. Büyük bir odanız var ise, daha fazla seçeneğiniz ve yeterli alanınız var demektir. 

Salonunuzun göze çarpmasını isterseniz, lüks salon dekorasyonu ile çok daha farklı boyutlara ulaşabilirsiniz. Mobilya, aksesuar, halı, aydınlatma modeli, perde, boya kullanımı ve duvar kağıtlarına kadar her şeyi düşünmeliyiz. Tüm bu unsurları dikkate almalıyız. Şık ve estetik açıdan lüks bir görünüme ulaşmak için şıklığı üzerinde hissedecek ve tamamen verim sağlayacak bir mobilya kullanmalısınız. TV ünitesi seçerken geniş bir yaşam ünitesi tercih etmeye özen gösterin. Doğru bir TV sehpası ile bütünlüğü kavuşturmanız gerekir. 

Farklı yerlerde aydınlatma ürün yerleştirmeye imkan sağlayan, tavanda yer açma işlemi kullanabilirsiniz. Aynı avize ya da lamba modelleri ile daha fazla aydınlatmaya evinizde yer verebilirsiniz. Bu şekilde çok daha lüks bir tavan elde edersiniz. Duvar dekorasyonlarında farklı duvar kaplama modellerinden yararlanarak, daha lüks bir görünüm sağlarsınız.  

Salonda Beyaz Koltuk Kullanımı 

Aile, arkadaş ve yakınlarımızı misafir ettiğimizde, en sık kullandığımız ve vakit geçirdiğimiz ortam kesinlikle evimizin salonudur. Kendinizi en rahat hissettiğiniz, vakit geçirmekten en çok hoşlandığınız ve sıcak, samimi bir ortam oluşturduğunuz alandır.  

Salon dekorasyonunda beyaz renk, her zaman moda olan bir seçenektir. Beyaz koltuk takımı ve mobilyalar, birçok kişinin tercih ettiği dekorasyondur. Asil ve şık bir görüntüye sahip olan beyaz renk, kullanılması fark etmeksizin daha büyük ve geniş görünüm sağlıyor. Fakat dekorasyon yaparken, sadece beyaz renk kullanmanız büyük bir yanlış olur. Kullanışlı ve rahat olmayacak, görsel olarak da hoş durmayacaktır. Beyaz ile birlikte farklı renkler de kullanıldığında daha doğru bir adım olur. 

Salonda Koyu Renk Kullanımı 

Salon kullanımı için yenilikçi ve yaratıcı fikirler ile şık ve kaliteli bir salon oluşturmak, lüks salon dekorasyonu ile sizin elinizdedir. Eşsiz ve kullanışlı bir ortama, şüphesiz ki hepimiz sahip olmak isteriz. Salon dekorasyonu ile ilgili yeni fikirlere ihtiyaç duyuyorsanız, trend seçimler yaparak salonunuzu modaya uydurabilir ya da zamansız mobilyalar ile yıllarca keyfini sürebilirsiniz. Mükemmel bir odaya, lüks salon dekorasyonu ile ulaşabilirsiniz. 

Evinizde vakit geçirmeyi sevmeniz aynı zamanda yaşam alanınızın sizi yansıtması ve kendi zevkinize kulak vermeniz çok önemlidir. Birçok kişi koyu rengin cazibesine katılır ama tabularını yıkmakta zorlanır. Bilmeniz gereken ise koyu renklerin evinize çok yakışacağıdır.  

Genellikle salon, yatak odası gibi alanlarda kullanılan koyu renk, mutfak ve banyoda daha az tercih ediliyor. Halbuki her alan; siyah, kahverengi gibi renklerle hoş bir görüntüye sahip olabilir. Seçmek istediğiniz her koyu renk, evinize farklı bir hava katacaktır. Üstelik sadece koyu renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Örneğin dolaplarınızın üst kapaklarını beyaz, alt kapaklarını ise siyah tercih edebilirsiniz. Odalarınıza lüks salon dekorasyonu ile doğru bir renk uyumu yakalatabilirsiniz. 

Büyük Salonlarda Renk Uyumu 

Geniş salon; eşya kullanımı, alan tercihi ve renk seçeneği açısından büyük bir yelpaze olarak bilinir. Büyük bir salonu dekorasyon yaparken, hiçbir sınırlama yapılmasına gerek yoktur. Küçük salonların koyu renk kaldırma olasılığı düşük olur ama büyük bir salonda bu durum söz konusu değildir. Bu yüzden geniş salonlarda koyu renk, kullanışlı ve şık olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir