Köşe Takımının Avantajları Nelerdir?
Blog

Köşe Takımının Avantajları Nelerdir?

Köşe takımları salon ya da oturma odalarının başköşesinde yer alan ve dinlenmek amacı ile kullanılan bir üründür. Genel olarak L şeklinde bir kullanıma sahip olan takım, köşe takımları adının yanı sıra L koltuk takımı adını da almaktadır. Estetik açıdan oldukça hoş görünen köşe takımları, farklı hammaddeler kullanılarak üretilebilmektedir. Oturma odalarında hareket serbestliği önemli olduğu için fazla yer tutacak mobilyalar tercih edilmemelidir. Bu hususta insanın aklına köşe takımları gelmektedir. Oldukça portatif bir yapıya sahip olan takımları tercih eden kişiler oturma odalarında daha dinamik bir alan yaratabilmektedir. Farklı tasarım, desen ve renklerde üretilen köşe takımı modelleri oturma odanızın farklı renk aksesuarlarına uyum sağlamaktadır. Kullanım amaçları göz önüne alındığında bazı köşe takımlarının açılabilir olduğu bazılarının ise yatağa dönüştürülebilir olduğu görülmektedir.

Portatif Mobilya: Köşe Takımı

Portatif Mobilya: Köşe Takımı

Köşe takımı avantajları arasında yer alan portatiftik, oturma odalarınızda rahat bir kullanım sunmaktadır. Oturma odalarınızda kullanmak üzere doğru köşe takımını seçmeli ve ona göre karar vermelisiniz. Seçtiğiniz köşe takımlarında portatif olmanın yanı sıra nasıl bir tasarıma sahip olduğuna da bakmalısınız. Ayrıca satın alacağınız köşe takımının boyutlarına bakarak odanıza ne ölçüde uyum sağlayacağına da karar verebilirsiniz. Köşe takımını koymak istediğiniz alanı ve köşe takımının boyutunu bir mezura yardımı ile ölçerek net değerler elde edebilirsiniz. Ölçü sırasında ilk olarak köşe takımının yerleştirileceği duvarın boyutları değerlendirilmelidir. Ardından köşe takımının ölçüm sırasında sağ ya da sol taraftan boşluk kalmamasına dikkat edilerek sırt kısmı ölçülmelidir.

Farklı Mobilyalar ile Uyum Sağlayan Köşe Takımı

Köşe takımlarınızı, oturma odalarınızda yer alan farklı aksesuarlar ile kolay bir şekilde kombin yapabilirsiniz. Portatif köşe takımı az yer kapladığı için oturma odanızda daha fazla aksesuar kullanabilirsiniz. Farklı tarz sehpa ya da yan sehpa modelleri ile koltuğun yan kısımlarında yer alan boşlukları doldurabilirsiniz. Ayrıca mobilyanızın daha derin ve şık bir izlenim kazanması için ortadaki boş kısma da orta sehpa yerleştirebilirsiniz. Yerleştirilen bu sehpalar hareket alanınızı kısıtlamayacak boyutlarda olmalıdır. Ayrıca kullanılan sehpanın rengi ve deseni, köşe takımına uyum sağlayacak şekilde olmalıdır. Sehpalarınızın üzerinde köşe takımınıza uyum sağlayacak renkte ufak biblolara ya da çiçekli vazolara yer verebilirsiniz.

Özgün Tasarıma Sahip Köşe Takımı

Evinizde sık kullandığınız odanız için bir oturma grubu siparişi vermek istiyor iseniz bunu köşe takımları arasından seçebilirsiniz. Köşe takımları az yer kaplaması ve farklı mobilyalar ile hızlı uyum sağlaması avantajlarının yanı sıra özgün tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Özgün bir tasarıma sahip olan köşe takımı modeli diğer oturma gruplarında bulamayacağınız dekorasyon fırsatları sunmaktadır. Genel olarak L şeklinde dizayn edilen ürün, U şekline de sahip olabilmektedir. Ayrıca ürünün uzunluğu en ve boy cinsinden değişebilmektedir. Gerek L gerekse de U şeklindeki köşe takımlarından hangisini tercih ederseniz edin özgün bir oturma grubu dekorasyonu yapmış olacaksınız.

Geleneksel ya da Modern Tarzda Köşe Takımları

Oturma odası dekorasyonu söz konusu olduğunda almak istediğiniz köşe takımınızı kendi zevklerinize uygun bir tarzda seçebilirsiniz. Eğer geleneksel bir tarzdan hoşlanıyor iseniz daha geleneksel kumaşlar ile donatılmış bir model tercih edebilirsiniz. Oturma odanızı modern tarz mobilyalar ile donattı iseniz köşe takımınızı da bu yönde satın alabilirsiniz.

Farklı Renklere Sahip Köşe Takımları

Farklı Renklere Sahip Köşe Takımları

Oturma odanızda ağırlıklı olarak kullanmak istediğiniz renge göre seçim yapabileceğiniz köşe takımları sizleri beklemektedir. Farklı renklerde ve desenlerde imal edilen koltuk takımlarında yüksek minderler kullanılmaktadır. Bu sayede köşe takımına oturan her insan ergonomik tasarım sayesinde konfor yaşamaktadır.

Nirvana Köşe Koltuk Takımı

Sizler için özel olarak düşünülen sade tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Nirvana Köşe Koltuk Takımı iki küçük, bir büyük minderden meydana gelmektedir. Köşe takımında kullanılan kumaş tek renge sahip olup krem rengi tonlarındadır. Bu sayede bu modeli kullandığınız oturma odalarınızda ferah bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca kumaşın yapısı itibari ile tozu ve kiri belli etmediği görülmektedir. Modelde kullanılan ayaklar siyah olup yüksek şekilde imal edilmiştir. Bu sayede Nirvana modeli hem trend modeller listesine girmekte hem de sizlere temizlik açısından kolaylık sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir