Koltuk Takımı Renk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Blog

Koltuk Takımı Renk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Oturma odanız için tercih edeceğiniz koltuk takımı modelinin desen ve boyutunun yanı sıra rengine de dikkat etmelisiniz. Koltuk takımlarında yer verilen renkler farklı anlamlar taşımaktadır. Renklerin taşıdıkları duygular ve verdiği enerji hakkında bilgi sahibi olarak odanız için en doğru koltuk takımını bulabilirsiniz. Hem şık hem de duygu dolu görünen kırmızı koltuk takımı yoğun enerjinin de sembolüdür. Bu nedenle kırmızı renk koltuk takımlarını ya da kırmızı eşyaları karanlık bir odada kullanmaktan ziyade aydınlık bir alan tercih edilmelidir. Oturma odanızda krem rengi ya da beyaz tonlarını kullanmak dekorasyon açısından sizlere kolaylık sunacaktır. Krem rengi ve beyaz sadeliğin ve huzurun sembolüdür. Gri, şık bir oturma odası için ideal bir renktir. Siyah ve tonlarını ise büyük oturma odalarınızda kullanarak başarılı bir stil ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı renklerde ve farklı modellerde koltuk takımları için bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

Buffalo 3’lü Kanepe ve Berjer Takım

Buffalo 3'lü Kanepe ve Berjer Takım

Buffalo 3’lü Kanepe ve Berjer Takım modelinde yer alan ikili berjer koltuklar kaplan desenlidir. Kanepelerin biri bal köpüğü renginde biri ise krem rengi tonlarındadır. Krem rengi olan kanepenin kol kısmı bal köpüğü model ile uyum sağlaması açısından aynı renk olacak şekilde dizayn edilmiştir. Modelde krem rengi olan kanepe düz ve sade bir yapıya sahip iken bal köpüğü olan kanepe chester tarzında imal edilmiştir. Her iki kanepede de konfor detaylı olarak düşünülmüş ve ergonomik bir tasarım ortaya konmuştur. Berjer modellerde ise rahatlık açısından geniş bir oturma minderi kullanılmıştır.

Falez Koltuk Takımı

Falez Koltuk Takımı tekli bir berjer ve ikili iki adet kanepeden oluşmaktadır. Takımda kullanılan berjer kolsuz modellerden seçilmiş olup kadife yapısı sayesinde ekstra bir konfor sunmaktadır. Modelin geneli krem rengine sahip olsa da bu rengin yalnız kullanımından kaynaklanacak sadeliğin yok edilmesi amacı ile berjer kahve tonlarında üretilmiştir. Kanepelerde yer alan kol koyma detayları konfor açısından geniş imal edilmiştir. Kanepe kenarlarında 2022 yılında sık görülecek altın sarısı geçişler esas alınmıştır. Eğer bu koltuk takımını satın almayı düşünüyor iseniz altın sarısı geçişli bir orta sehpa ile kombin oluşturabilirsiniz.

Manchester 4’lü Takım

Manchester 4’lü Takım oldukça inovatif bir tasarıma sahip olup pek çok farklı deseni bir arada bulundurmaktadır. Takımda yer alan iki kanepe birbirinden bağımsız tasarımlara sahiptir. Kanepelerden biri zebra desenli olup oturma odalarınıza modern bir hava kazandırmak için takım içerisine konmuştur. Diğer kanepe ise chester model olup mat siyah deriden imal edilmiştir. Modelde yer verilen berjer ise orijinal tasarımı ve ergonomik yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Gri rengin aktif olarak kullanıldığı berjer, kısa ayaklardan oluşmaktadır.

Artemis Koltuk Takımı

Artemis Koltuk Takımı kanepeleri bakımından değerlendirildiğinde oldukça sade bir tasarıma sahiptir. Bu sade tasarıma canlılık kazandırmak amacı ile modelde iki adet farklı model berjer kullanılmıştır. Berjerlerden biri kanepeler ile aynı tonda bir beyaza sahip iken diğer berjer açık kahve tonlarındadır. Açık kahve tonlarındaki berjerin sırt kısmı oldukça uzun bir tasarıma sahiptir. Beyaz berjerde ise yuvarlak bir tasarım söz konusudur. Eğer Artemis model bir koltuk takımı satın almayı düşünüyor iseniz bu koltuk takımınızı koyu kahve tonlarında bir orta sehpa ile tamamlayarak aradığınız dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Marcell 2’li Koltuk Takımı

Marcell 2'li Koltuk Takımı

Eğer oturma odası dekorasyonu için oldukça sade bir koltuk takımı satın almayı düşünüyor iseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Oturma odalarında yer verilen mobilyaların ve diğer eşyaların hareketli görünümünü bastırmaya ve ortamı biraz daha sakinleştirmeye imkân sunan Marcell 2’li Koltuk Takımı krem rengi ve açık kahve tonlarında iki farklı kanepeye sahiptir. Kanepeler düz bir tasarıma sahip olup kısa ayaklar ile desteklenmiştir.

Pietra Koltuk Takımı

Bir adet krem rengi berjer ve iki adet krem rengi kanepeden oluşan bu Pietra Koltuk Takımı oturma odalarınıza klasik görünüm ile modern görünümü bir arada sunacaktır. Berjerde kullanılan ayaklar kahverengi ve düz bir tasarıma sahip olup uzun yapıdadır. Bu sayede şık bir duruş yakalamaktadır. Kanepelerde ise kısa ayaklar kullanılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir