BLOG

İdealist Tasarımları ile Evinize Farklı Bir Hava Katacak Orta Sehpalar

Salonunuzu dekore eder iken farklı mobilyalardan yardım alırsınız. Mobilyaların başında genellikle kanepe ve koltuklar gelir. Kanepe ve koltuk seçimi sırasında odalarınızın duvarından ve zeminlerinizden esinlenirsiniz. Ayrıca koltuk seçimini mevcut duvar ünitenize göre de yapabilirsiniz. Hangi mobilyanızı önce aldı iseniz sonradan alacaklarınızı o mobilyaya uydurabilirsiniz. Koltuk, kanepe, duvar ünitesi seçiminden sonra sıra sehpalara gelir. Sehpalarda genel olarak iki tip hâkimdir. Birisi yan sehpa, diğeri ise orta sehpa olarak bilinir. Yan sehpalar genel olarak kanepe ve koltukların yan taraflarına konur. Orta sehpalar ise özellikle köşe takımları ile iyi bir ikili oluşturur. Yeni çıkan orta sehpa modelleri aşağıda yer almaktadır. Bu modelleri inceleyerek sahip olduğunuz oturma gruplarınız ile iyi bir ahenk elde edebilirsiniz.

Lego Luxury Orta Sehpa

Lego Luxury Orta Sehpa

Orta sehpa seçer iken sehpasının klasik bir geometrik yapıda olmasını istemeyen insanlar tercihlerini farklı şekillerden yana kullanmaktadır. Üçgen, beşgen ya da altıgen biçiminde tasarlanan sehpalar sayesinde evler özgün bir görünüm kazanmaktadır. Altıgen sehpalara örnek olarak Lego Luxury Orta Sehpa verilebilmektedir. Parlak bir üst tablaya sahip olan bu modeli parlak ayakları tamamlamaktadır. Evinde ışıltılı bir görünüm arayan insanlar Lego Luxury ile aradıklarını bulabilmektedir. Daha önce herhangi bir yerde görülmeyen ayak tasarımı sayesinde kreatif çizgileri bünyesinde barındıran ürün, sizlere ayrı bir enerji verecektir. Geleneksel çağın sıradan etkisinden uzaklaşan üründe çağdaş bir yapı hâkimdir.

Luxury Orta Sehpa

İnsanların orta sehpa seçimleri farklı şekillerde olabilmektedir. Bazı insanlar geniş odaları için geniş bir orta sehpaya ihtiyaç duymaktadır. Geniş yapısı ve sert geçişleri ile adından söz ettiren Luxury Orta Sehpa sayesinde şık bir görünüme “Merhaba” diyebilirsiniz. Odalarınızın baş tacı yapacağınız bu ürün, ışıltılı görünümü ile oturma gruplarınızın tamamlayıcı bir parçası niteliğindedir. Ürünün üst kısmında saydam bir çerçeve varmış gibi görünmektedir. Ürünün kare tasarımı, özellikle klasik oturma gruplarına uyum sağlaması amacı ile düşünülmüştür. Eğer evinizde yalnızca estetik görünmesi için değil aynı zamanda işlevsel olması için de bir orta sehpa istiyor iseniz Luxury modeli tercih edebilirsiniz.

Salyangoz Luxury Orta Sehpa

Kalabalık bir eve ve kalabalık misafir gruplarına sahip olan insanlar sehpalardan oldukça fazla yararlanmaktadır. Arkadaşlara ve aileye yemek hazırlanmakta, çay ikram edilmekte ve bu esnasında orta sehpalar kullanılmaktadır. En çok da kalabalık ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile tasarlanan Salyangoz Luxury Orta Sehpa üç adet farklı boy sehpadan oluşmaktadır. Birbirinin içine geçebilen bu sehpalar kullanılmadıkları takdirde minimum yer kaplayarak alandan tasarruf sağlamaktadır. Sehpaların yuvarlak bir tablaya sahip olması, evin estetikliği açısından önemlidir. Ayrıca sehpaların daha da estetik durması için yuvarlak tablanın kenarlarında çentikler bulunmaktadır.

Teos Luxury Orta Sehpa

Eğer idealist biri iseniz iddialı bir ev tasarımına ihtiyacınız bulunmaktadır. İddialı dekorasyon için kare ya da yuvarlak modeller biraz soluk kalabilmektedir. Ancak çok az miktarda sehpada kullanılan bir şekilde sizlere iyi gelecektir. Teos Luxury Orta Sehpa gemi şekli gibi tasarlanan yapısı ile daha önce gördüğünüz hiçbir sehpaya benzememektedir. Sehpanın kenar kısımlarındaki renk geçişleri de oldukça orijinaldir. Siyah, gri ve beyaz renklerin birbirlerine uyumlu bir şekilde yan yana getirilmesi bu model sayesinde olmuştur. Modeli siyah, gri ve beyaz renk oturma grupları ile bir arada kullanabilirsiniz.

Valencia Luxury Orta Sehpa

Valencia Luxury Orta Sehpa

Evinde otantik bir görünüm arayanlar eskitme parçalardan ya da eskimiş gibi görünen renklerden yararlanabilmektedir. Özellikle biblo, tablo, vazo gibi aksesuarlarda görülen otantik görünüm Valencia Luxury Orta Sehpa sayesinde sehpalara da yansımıştır. Modelin yuvarlak formu sizlere eski zamanları hatırlatacaktır. Modeldeki yuvarlak üst tablaya yuvarlak bir ayak eşlik etmektedir. Bu orta sehpayı satın alarak geleneksel model oturma grupları ile kombin yapabilirsiniz.

Orta Sehpa Seçiminde Önemli Noktalar

Orta sehpa modelleri arasından bir seçim yapar iken yalnızca şıklık ya da gösterişe değil farklı etmenlere de dikkat etmelisiniz. Modelin size hitap edip etmediği, modelin renklerinin odanız ile uyumlu olup olmadığı, modelde kullanılan malzemelerin kalitesi gibi konular oldukça önemlidir. Ayrıca orta sehpanın boyutunun oturma grupların ile uyumlu olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *