Altis Luxury
BLOG

Evinizi ve İçinizi Ferahlatacak Perde Seçimleri

Evlerimizin olmazsa olmazlarından biri olan perdeler Altis farkıyla modelleri ve kalitesi ile odalarınızda göz kamaştıracak. Siz de birbirinden farklı renk ve desenleriyle zevkinize hitap edecek bu perdelere Altis mobilya’dan sahip olabilirsiniz.
Mobilya ve dekorasyonlarınızı ortaya çıkaran perde seçimlerini yaparken renk uyumları, kalitesi, mobilyalarınızla olan uyumu, kumaş ve ebatları gibi bazı hususlara dikkat etmeliyiz. İster modern ister klasik farklı tarzlarda perde seçimi yaparken zevklerinizden ve isteklerinizden ödün vermemelisiniz. Her kesimin beğenisine ve seçimlerine uyumlu 2022 yılına damga vuracak perdeler ile siz de evlerinize yenilik ve ferahlık katın. Her baktığınız da içinizi ve evinizi ferahlatacak perde modellerimiz son derece modern ve kaliteli kumaş dokusuyla vazgeçilmezler arasında olacak.
Farklılıklara, sadeliklere, yeniliklere açıksanız bu perdeler tam da size göre…

Klasik Perde Modelleri

Klasik modellerden asla vazgeçmem diyenlerimiz illaki olacaktır. Gösterişli, şık ve ağır duran klasik modelli perde seçimleri ister tek parça ister tül parça üstüne fon şeklinde kullanılabilir. Bu tür perdelerin kumaş yapıları diğerlerine göre daha kalın ve parlaktır. Kumaşlara özel katlamalar uygulanarak perdelere istenilen şekiller verilir.
Kaliteli ve oldukça kullanışlı perdeler üreten Altis, klasik perde modelleri ile her eve ve zevke hitap eden perdelerini müşterilerinin beğenisine sunuyor.
Klasik perde modelleri ihtişamını ve havasını evlerinizden eksik etmeyecek. Özellikle salon ve yatak odalarının olmazsa olmazlarından olan klasik perde modelleri ev dekorasyonların da ihtişamını ve şıklığını yansıtmaktadır. Ev dekorunu klasik dekordan yana kullananlar için perde seçiminin de klasik modellerden oluşması evinizi son derece şık ve havalı gösterecektir.

Modern Perde Modelleri

Salonlarımızda koltuk ve oturma gruplarına uyumuyla seçimini modern perdelerden yana kullananlar için son dönemin en çok tercih edilen perde modellerini sizlere sunuyoruz. Salon ve yatak odalarımızda sıklıkla tercih edilen modern perdeler farklı renk tonları ve tasarımları ile göz kamaştırmaya devam ediyor. Modern perde modelleri duruşuyla, renkleriyle çeşitlilik gösterir. Evizini de modern tarz da döşemek istiyorsanız tercihlerinizi katlamalı perdeler, japon perdeler veya panel perdelerden yana kullanabilirsiniz. Aynı zamanda zebra tarzı perdeler de odalarınıza modern bir hava katacaktır. Tercihini stor perdelerden yana kullananlar ise kullanışlı ve estetik görüntüsüyle modernizmi yakalayacaktır.
Yatak odalarında da modern perde seçimlerinden yanaysanız odanızın ışık alması ve huzur vermesi de önemli hususlardandır. Rahat ve konforlu yatak odanızda perde renklerini soft tonlardan yana tercih etmeniz dekorasyonlar ile daha şık bir görüntüye kavuşacaktır. Küçük boyutlar da yatak odalarında yine modern görünümü stor ve zebra modeller ile tamamlayabilirsiniz.

Mutfaklarda Perde Seçimi Nasıl Olmalı?

Evlerimiz de zamanımızın yine büyük bir kısmını geçirdiğimiz mekan mutfaklardır. Bu alanlar da en çok kullandığımız dekoratif ürünlerin başında perdeler gelir. Mutfaklarımız da perde seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken hususlar göz ardı edilmemelidir. Görüntüsünden ziyade kullanışlı, pratik ve temizlik açısından kolaylığı ön planda olmalıdır.
Son zamanlarda büyük mutfaklarda çok tercih edilen kruvaze tarzı ve zebra perde modelleri kumaş inceliği ve ışığı geçirmesi ile kullanışlı ve zarif bir görünüm verir.
Yine perdelerinizin renk tonları ve mutfak eşyaları ile uyumu da dikkat edilmelidir. Açık tonlar da perde seçimleri mutfağınızı daha ferah gösterir.
Katlanabilir ve büzgülü perde modelleri de gündüz ışığını mutfağınıza rahat alabileceği gibi akşamları da içerinin görüntüsünü engellemek için alternatif seçimler olabilir. Mutfağınızın tarzına göre modern, klasik veya iç açıcı perdeler seçebilirsiniz. Mutfak dekorasyonunuz keskin hatlı ise perdelerinizin kesiminin yuvarlak olması görünüme olumlu etki bırakır.
Leke ve kirlerden kolay arınabilen jaluzi perdeler katlanılabilir oldukları için uzun ömürlüdür ve sizlere kullanım kolaylığı sağlar.

2022 Yılının En Çok Tercih Edilen Perde Modelleri

Bu yılın perde seçimlerinde sadelik ve şıklık ön planda tutuluyor. Gösterişli perdelerden ziyade sade detaylar ve hafif kumaşlı perdeler sık tercih edilenler arasında. Perde seçimlerinizi odalarınızın konumu ve aydınlık derecesine göre ayarlamalı tarzınızı yansıtmalısınız. Vintage ve bohem tarzı perdelere de yönelim artıyor. Bir kesim perdeler de ufak çizgi ve desenler tercih ederken bir kesim de büyük desen ve farklı figürlerden oluşan perdeleri tercih ediyor. Tarzınızın ve zevkinizin yansıtıldığı evler sizi temsil eder.
Altis mobilya olarak farklı desenleri ve her zevke hitap eden perde çeşitleri ile sizlere hizmet etmekten onur ve gurur duyuyoruz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *