Altis Luxury Kaplama
Blog

Modern Duvar Kaplama Dekorasyonu Nasıl Etkiler?

Mekanın havasını etkili şekilde gerçekleştirmek modern duvar kaplama ile mümkündür. Son dönemlerin gözdesi olan bu detay ile beraber eviniz arzu ettiğiniz görüntüye ulaştırabilirsiniz. İstenilen her ev, yapılacak olan duvar kaplama ile son derece yeni bir hale bürünür.

 

Yapmış olacağınız modern duvar kaplama araştırmalarında da görebileceğiniz üzere farklı malzemeler bu işlem için kullanılabilir. Taş, PVC, kağıt, cam, ahşap ve tuğla gibi malzemeler arasından seçiminizi isteğinize göre yapabilirsiniz. Hangi mobilyayı ya da aksesuarı kullanırsanız kullanın değişmeyecek olan tek şey mekanın tarzının değişeceğidir. Duvar kaplamaları tamamen isteğinize bağlı olarak uygulanacaktır. Bu aşamada önemli olan şey hali hazırdaki dekorasyon tercihinizdir. Tüm evde aynı tarzı yansıtmak istiyorsanız, duvar kaplama da aynı malzemeden seçebilirsiniz. Her odada farklı bir tarzı ortaya koymak istediğinizde de odalara göre farklı duvar kaplama tercihi yapabilirsiniz.

Odaya Göre Duvar Kaplaması Seçme

 

Gerçekleştireceğiniz modern duvar kaplama seçimi, bulunduğunuz alanı tamamen değiştirecektir. Bundan dolayı tercihlerinizi tüm detayları inceledikten sonra belirlemeniz uygun olacaktır. Evin içerisindeki odaların her birinin kendine özgü havası bulunur. Bu havanın daha etkili bir şekilde yansıtılabilmesi adına modern duvar kaplamaları kullanabilirsiniz.

Oturma Odası İçin Modern Duvar Kaplaması Seçimi

Oturma odaları genel olarak daha sıcak bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlanır. Siz de bu tasarımı tamamlamak için eskitilmiş ahşap ve doğal taş gibi kaplama malzemelerini tercih edebilirsiniz. Bu malzemeler bulunduğu alanın çok daha sıcak bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır. Tek renk duvar kaplamaları popüler olsa da şimdilerde farklı desenlerdeki duvar kaplamalar ön plana çıkmaktadır. Özellikle de tuğla desenli modern duvar kaplama ile beraber mekanın havasının etkili şekilde değişmesini sağlayabilirsiniz.

 

Oturma odanızda modern bir görüntü ortaya çıkartmak içinse doğal taşlardan hazırlanılan duvar kaplamalarını tercih edebilirsiniz. Gerçek taşlardan hazırlanılan modellerin yanı sıra taş görünümlü baskılar da yine isteklerinizi yerine getirmiş olursunuz. Odanın tamamında kullanabileceğiniz modern duvar kaplama modelini dilerseniz tek bir duvarda da kullanabilirsiniz. Bu durum, duvar kaplamayı kullandığınız bölgenin odak hale gelmesini sağlayacaktır.

Bebek/Çocuk Odası İçin Modern Duvar Kaplaması Seçimi

 

Bebek ve çocuklarınız için dekorasyon yaparken de modern duvar kaplama modelleri arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bu tarz odalarda dekorasyon işlemi yaparken ön planda canlılık yer alır. Çünkü çocuğunuzun odasında geçirdiği zamanda kendini rahat hissetmesi önemlidir. Dolayısıyla bu aşamada yalnızca yatak ve mobilya seçimine dikkat etmeniz yetmeyecektir.

 

Aynı zamanda duvarlar için de özenle araştırmalar yapmanız gerekir. Klasik tarzdaki duvar düzenlemeleri bu aşamada yeterli etkiyi ortaya koymayacaktır. Bulunulan alanı daha göz alıcı hale getirmek için modern duvar kaplama devreye girecektir. Bebek ve çocuk odaları için tek renk modelleri seçebilirsiniz. Böylesi bir düşüncedeyseniz, seçeceğiniz renk mümkün olduğu kadar sıcak tonlarda olmalıdır. Turkuaz, su yeşili, pembe, açık mavi gibi renkler ideal olacaktır.

 

Düz renkleri kullanmak istemiyorsanız ise devreye kendinden resimli modeller girecektir. Bu modellerin her biri birbirinden farklı resimlere sahiptir. Arka kısmı düz açık renk olup ön kısım farklı desenler ile süslenmiştir. Doğru desenlere sahip modelleri seçerek duvarları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Böylece odanın canlı dekorasyonunu duvarlara da yansıtmış olursunuz.

Yatak Odası İçin Modern Kaplama Seçimi

Sağlıklı bir dinlenme için yatak odasındaki her detay önemlidir. Çünkü odaya girdiğiniz zaman dekorasyonun enerjisi sizi etkileyecektir. Rahat bir yatak, fonksiyonel mobilyalar yatak odaları için ideal seçimlerdir. Sıra duvarlara geldiği zaman ise birçok kişinin aklına klasik boyama işlemi gelebilir. Gerçekte ise yatak odanızdaki dokuyu duvarlarınıza yansıtmanız artık modern duvar kaplama ile mümkün. Bu aşamada yapacağınız tercih ise son derece önemli.

 

Klasik bir dekorasyondan yana tercihinizi yaptıysanız, tek renkli ve sade kaplamalar size istediğinizi verecektir. Bu tarz kaplamalar gözü yormayacak ve yatak odasında sırıtan bir görüntü ortaya çıkartmayacaktır. Daha modern bir görüntü elde etmek istiyorsanız, tek duvar için kaplama işlemi yaptırabilirsiniz. Bu işlemde seçeceğiniz duvar yatağınızın başının olduğu alan olmalıdır.

 

Modern Duvar Kaplaması ve Dekorasyon

 

Odanın içerisindeki her bir detayın bütünleşmesi, başarılı bir dekorasyon için önemlidir. Özellikle de son dönemlerde artık birçok kişi için her odanın kendine ait havaya sahip olması gerekir. Siz de bu düşünceye sahipseniz, modern duvar kaplama sizlere istediklerinizi vermeyi başaracaktır. Ancak modern duvar kaplama seçimi yaparken gerekli olan detayların üzerinde durmanız gerekecektir. Çünkü doğru konuların üzerinde durmamak, kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilecektir.

 

Koyu renkli bir duvar kaplama kullanmak, yanlış mobilya seçimi ile beraber boğuk bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Bu tarzdaki renkleri illa ki kullanmak istiyorsanız, tercihiniz tek duvar kaplamasından yana olabilir. Ayrıca böylesi bir seçimde mobilyalarınız ve aksesuar seçiminiz daha açık renk seçilmelidir. Böylelikle istenilen etkileyici havanın ortaya çıkması çok daha mümkün hale gelecektir.

 

Bununla beraber dekorasyon için kullandığınız ana temalar modern duvar kaplama için de tercih edilebilir. Doğallıktan yana bir dekorasyonda ahşap desenler iyi bir çözüm olacaktır. Daha modern ve klasikten uzakta bir görüntü içinse cam ve metal desenler devreye girebilir. Böylece ortaya tam anlamıyla doğru şekilde dekore edilmiş bir oda çıkartılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir