Altis Luxury
BLOG

Lüks Salon Dekorasyonu İçin Nasıl Mobilya Seçmelisiniz?

Lüks salon dekorasyonu, oldukça gösterişli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle oldukça dikkat bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Uygulama işlemi yaparken ortamı fazla boğmamaya ve ortamın göz yorucu olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Lüks dekorasyon uygulaması zor olduğu için pek çok insan bu dekorasyon türüne çekinceli yaklaşmaktadır. Özellikle evlerin salonlarında tercih edilen lüks dekorasyon için neler yapılmalıdır ve nasıl mobilya tercihleri bu türe uygundur gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda!

Lüks salon dekorasyonu

Lüks Dekorasyon Nedir?

Lüks dekorasyon en basit tanımı ile olabildiğinde gösteriş ve zenginlik içeren bir dekorasyon türüdür. Çeşitli trendleri ve kilit noktaları bulunan bu dekorasyon türünde amaç ayrıntıların oldukça zengin olması ve bir bakanın bir daha bakmasıdır. Lüks salon dekorasyonu bu türler arasında en sık kullanılanı olmaktadır. Salon için lüks ve ihtişam hepimizin sahip olmak istediği bir dekorasyondur. Böylece evimize gelen misafirler bu odadan itibaren evimizden büyülenecek ve bizim hakkımızda daha olumlu şeyler düşüneceklerdir.

Lüks dekorasyonda en sık kullanılan ayrıntılardan biri altın ya da gümüş işlemelerdir. Bu işlemeler bulundukları ortama zenginlik katan unsurlardır. Dolayısıyla salon eşyalarının hemen hepsinde bu altın ya da gümüş detaylarının olmasına dikkat edilir.

Lüks Dekorasyon Olmazsa Olmazları

Lüks dekorasyonda amaç olabildiğince görsel bir şölen yaratmaktır. Bunun için en önemli şey altın ya da gümüş işlemelere yer vermektir. Buna ek olarak varak kullanımı lüks dekorasyon için adeta bir imza gibidir. Varaklar altın ya da gümüş işlemelerden oluşan metalden yapılan süslemelere verilen isimdir. Lüks salon dekorasyonu her şeyden önce bu varaklardan bolca içermelidir.

Bir diğer olmazsa olmaz duvarları süsleyen büyük ve altın ya da gümüş işlemeli aynalardır. Aynalar odayı olduğundan daha büyük gösterme gibi bir amaca hizmet edebilir. Aynı zamanda malzemesinin varaklı oluşu odayı olduğundan daha lüks göstermeye hizmet edecektir. Bunun yanında biblo, şamdan ve heykeller gibi yine altından yapılan süslemeler ile masaların üzerini süslemek altın detayının salonun tamamına dağılmasını sağlayacaktır. Bu süslemeler sayesinde oda olduğundan daha estetik ve dikkat çekici bir görünüme kavuşur.

Alınan süslemelerin son trendlere uygun olmasına dikkat edilmelidir. Böylece modaya uygun olarak alınan bu biblolar modern dekorasyon amacını da sağlamış olacaktır.

Göz Alıcı Salon Mobilyaları

Salon mobilyası alırken en çok dikkat edilmesi gereken unsur varaklı mobilya tercihleridir. Lüks salon dekorasyonu yapılırken alının özellikle koltuk takımlarında üst ve köşe kısımlarında varakların varlığı olmazsa olmazdır. Bu yol ile lüks dekorasyonu sağlama yolunda önemli bir adım atılmış olur. Aynı şekilde diğer salon eşyalarında da varak kullanımı oldukça önemlidir.

Örneğin duvar süslemesinde kullanılan çerçeve kenarlarında ufak varak detayları ve büyük aynalarda kullanılacak varaklar odayı olduğundan daha ihtişamlı gösterecektir. Bu amaçla alınan süsleme eşyalarında mutlaka varak ayrıntılarına dikkat edilmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki varaklar en önemli lüks dekorasyon unsurlarıdır.

Salon Mobilyalarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri halı ve perde seçimidir. Halı ve perde seçimlerinde olabildiğince uyum aramak gerekir. Bu iki eşya türü birbirine uyumlu olarak üretilmediği için burada uyumu gözetme mobilyaları alanlara kalmış bir durumdadır. Aynı zamanda halı ve perdenin odanın genel konseptine de uygun olması gerekmektedir. Lüks salon dekorasyonu her şeyden önce bu uyumu yakalama amacı gütmelidir.

Bunun haricinde odayı lüks mobilyalara boğmuş olmamak için dikkat edilmesi gereken başka unsurlar da vardır. Bunlardan biri de odaya bitki ve çiçek koymaktır. Eğer böyle bir tercihte bulunursanız oda olduğundan daha aydınlık ve ferah bir görünüme kavuşacaktır.

Bitkiler ayrıca salgıladıkları oksijen sayesinde odanın gün içinde daha ferah ve rahatlatıcı bir hal almasına olanak tanıyacaktır. Ayrıca hoş kokular ile odaya doğal bir koku katacak ve oda spreyi derdinden sizi kurtaracaktır. Buna ek olarak çiçekli bitkiler tercih etmek, sahip oldukları hoş renkler ile birlikte odanızın olduğundan daha anlı ve renkli görünmesine olanak sağlayacaktır.

Lüks ve Modern Dekorasyon

Modern dekorasyon, son moda trendlerin tercih edilmesi ile oluşturulan bir dekorasyon türüdür. Bu türde gerekli moda dergilerinin ve alışveriş sitelerinin düzenli olarak takip edilmesi gerekmekte. Trend ürünler ile oluşturulan dekorasyon modern bir görünüm sunacak ve sizleri daha modaya uyumlu kişiler olarak gösterecektir.

Lüks dekorasyon oluştururken modern ürünlere ve eşyalara hakim olmak gerekir. Bu sayede yeni çıkan lüks dekorasyon ürünleri alınabilir ve odanıza daha modern ve lüks bir görünüm katabilirsiniz. Lüks dekorasyon kesinlikle klasik parçalara sahip olacak diye bir kural yoktur.

Modern ve yeni parçalar ile lüks dekorasyon oluşturmak mümkündür. Bu anlamda çeşitli yayınları takip etmek sizlere epey bir tecrübe kazandıracaktır. Belirli bir dekorasyon alışverişi yapmadan önce bu alana iyice hakim olunması gerekir. Böylece daha estetik ve dikkat çeken bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Kendinize özel ve bambaşka bir dekorasyon oluşturmanın anahtarı lüks dekorasyon trendlerinden geçiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *