En Yeni Tasarımlarıyla Evinizi Canlandıracak Perde Modelleri
BLOG

En Yeni Tasarımlarıyla Evinizi Canlandıracak Perde Modelleri

Evimizin bütün odalarında mutlaka bulunan ve odaların en önemli parçası olan perdeler en yeni tasarımlarıyla yeni yılda bizleri karşılamaktadır. Perde iç mekan dekorasyonları için oldukça önemlidir. Bazen bütün odanın dekorasyonu perdenin modeline göre yapılırken bazen de odanın dekorasyonuna göre perde seçilmektedir. Perde modelleri her geçen gün yenilenen renk skalası ve çeşitliliğiyle güzelleşmektedir. Herkesin dekorasyon stiline uyabilecek perde modeli bulmak mümkündür. 2022 perde modelleri arasında çeşitli özelliklere sahip birçok tasarım yer almaktadır. Evini yenilemek isteyenler veya yeni ev sahibi olacaklar yeni tasarım perdelere dikkatle bakmalılar.

2022 Yılının En Beğenilen Perdeleri

2022 Yılının En Beğenilen Perdeleri

2022 yılında yenilenen perde modelleri arasında en sevilen ve en çok tercih edilen perde tül perde modelleri olmuştur. Uzaktan bakıldığı zaman oldukça sade ve benzer görünen tül perdeler aslında ince ince işlenen detaylardan oluşmaktadır. Bulunduğu ortama zarif ve samimi bir hava katmaktadır. Tül perdeler geçmiş tasarımlara göre oldukça geliştirilmiştir. Son zamanlarda birçok evin dekorasyonunda tül perde görmek sıklaşmıştır. Çoğunlukla simli veya kristal tül perdeler kullanılmaktadır. Bu perdelerin fazlasıyla beğenilmesinin nedenlerinden biri fon olarak kullanılan birçok perde ile uyumlanabiliyor olmasıdır. Bunun yanı sıra tül perdeler birçok koltuk takımına rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir. Dolayısıyla kullanımı hem rahat hem de uzun ömürlü olabilmektedir.

En Uygun Fiyatlı Perde Modelleri

Günümüzde birçok marka perde üretmektedir. İnsanlar evlerini dekore ederken işlevselliğe, tasarıma ve fiyata önem göstermektedir. Perdeler arasında da en uygun fiyatlı perdeler tercih edilmektedir. Perde fiyatları uygulanacağı odaya, uzunluğa, kumaşa, desene ve ekstra parçalarına göre belirlenmektedir. Her perde kumaşının işlenişi farklıdır. Dolayısıyla ücretlendirme de farklı olacaktır. Ancak 2022 yılında yenilenen tasarımlarıyla birlikte herkesin bütçesine uygun bir perde modeli bulması mümkündür. Dantelli, simli, renkli veya tek renk perde modelleri tercih edilmektedir. Salon perdeleri farklı kumaşlardan ve desenlerden oluşurken farklı odaların perdeleri de oluşturulmak istenen dekorasyona uygun şekilde seçilmelidir.

Modern Salon Perdeleri

Salon takımları, koltuk takımları veya farklı oturma gruplarına uyum sağlayabilecek en modern salon perdeleri seçiminize sunulmaktadır. Klasik perdelerin yanı sıra sıklıkla tercih edilen ve farklı tasarımlarda üretilen perdeler bulunmaktadır. Bunlar japon perdeler ve stor perdeler olarak isimlendirilebilir. Modern perde modelleri görsellik, renk ve duruş bakımından çeşitlilik göstermektedir. Örneğin pencere önüne canlı bir dekorasyon yapılmak istenirse renkli japon perdeleri tercih edilebilir. Bunun yanı sıra stor perdeler de dekoratif olayların olmazsa olmazıdır. Ortamın havasını ve renk uyumunu anında değiştiren stor perdeler bütün odalarda rahatlıkla tercih edilmektedir. Günümüzde birçok evde yerini alan stor perde modelleri hem kullanışlıdır hem de estetik bir görüntüye sahiptir.

Modern Yatak Odası Perdeleri

Modern Yatak Odası Perdeleri

Yatak odaları evin en sıcak ve samimi dekorasyonuna sahip mekanlardır. Ev sahiplerinin günün sonunda yorgunluklarını rahatlıkla attıkları bu odanın dekorasyonu bir süre sonra can sıkıcı bir hale gelebilir. Her sabah uyanılan yer ve her gece yatılan yer insanda değişim isteği uyandırabilir. İşte bu durumda modern yatak odası perdeleri devreye girebilmektedir. Perde yatak odası için en önemli aksesuardır. Yatak örtüsüne, halıya veya konsol gibi eşyaların yapısına uyumlu olmalıdır. Dantelli, saydam, kanvas ve stor olmak üzere binbir çeşidi bulunmaktadır. Öncelikle odanın tavan boyuna ve rengine uygun seçilmelidir. Bununla birlikte uykusuna çok önem veren insanlar için tamamen pencere kapatan perde modelleri de bulunmaktadır.

Modern Mutfak Perdeleri

Mutfak evlerde birçok işlevin görülebileceği bir mekandır. Yemek yaparken, yemek yerken, sevdiklerimizle masa etrafında otururken ya da kahve içerken en çok zaman geçirdiğimiz alandır. Dolayısıyla bu mekanın rengine, dekorasyonuna ve kullanılan mobilyalarına oldukça önem verilmektedir. Mutfakta en çok kullanılan dekoratif ürünler perde, halı ve yemek masasıdır. Dolayısıyla üçünün birbiriyle uyumu bütün atmosferi etkileyecektir. Ancak duvarların az olduğu ve pencere detayının etkili olduğu bir ortamda perde en önemli ekipmandır. Bir perde mutfağı basık hale getirirken farklı bir perde mutfağı ferah bir hale getirebilir. Modern mutfak perdeleri arasında en çok aranan perde modeli stor perdelerdir. Stor perdeler mutfağın yapısından dolayı en kullanışlı modellerdir. Duvar rengine veya halı ve yemek masasının yapısına uygun bir model seçilebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *